Меню Закрити

Як розрізнити маніпуляційні технології у ЗМІ?

  1. Занадто кричуща назва, заголовок, який зачіпає негативні емоції. І чим яскравіше ви відреагували, тим вірогідніше, що це маніпуляція. Адже ціль такої новини – викликати негатив, злість, образу, усе, що призведе до зневіри у Своїх – у наших воїнах, у владі, у тих, хто приймає важливі рішення.
  2. Неможливість перевірити інформацію у інших ЗМІ. Інформація повинна бути підтверджена у мінімум, 3-х джерелах.
  3. Подання ситуації занадто швидко від події, яка трапилась. Це називають «Бути на хайпі», за рахунок нашої активності деякі платформи піднімають собі рейтинг.
  4. Варто знати білий список ЗМІ, Їх інформація проходить жорстку перевіку, то ж це ї дозволяє «тримати чисте обличчя» та користуватися довірою читачів. Однак і тут варто усе перевіряти.
  5. Чекаємо 24 години після появи будь-якої інформації у ЗМІ. Річ не про офіційні джерела- такі як сайти МНС, Офісу президента України, сам Президент і його виступи, Генеральний штаб ЗСУ, Кабінет Міністрів України, Сухопутні війська ЗС України, МВС України, Національна поліція України, ДСНС України, Територіальна оборона ЗС України, і т.д.  
  6. Уся інформація повинна даватись суху, а не зразу з емоційним забарвленням, адже метою такого меседжу буде зробити так, що б ви однобоко побачили ситуацію, і саме у цьому буде маніпуляція.
  7. Після перегляду новин слідкуйте, які висновки можна зробити – якщо це зневіра у Наших, значить інформаційна війна ворогів йде по плану. Тож бажаю вам вміло жонглювати новинами, сортувати непотрібні та надихатись перемогами, небайдужістю наших людей та лише контруктивним діям. Адже кожен з нас може виграти цю війну, і почати можна з перемоги над інформаційною атакою ворогів. Бо якщо ви ухиляєтесь від їх фейків, коментарів ботів та нудного скуління та інформації з метою роз’єднання народу України, то це точно перемога на інформаційному фронті.

Інформація розроблена з інформації курсів платформи Prometheus та Школи місцевого самоврядування.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *