Меню Закрити

Батьки та опікуни – герої: Умови безпечної подорожі з дітьми

Наші діти нам повністю довіряють… і чим молодші вони, тим сильніша ця базова довіра. І чим старші, тим більше зусить може знадобитись, що б цю довіру утримати. Інколи буває навіть вибороти той кредит довіри у прискіпливого і такого незалежного підлітка.

То ж наші діти сподіваються на наш захист, беруть приклад саме з нас. Особливо коли навколо нові події, зміни, нові правила та вимоги. Коли постає питання виїзджати, евакуюватись, одночасно зі страхом та надією у серці, прояв довіри і відповідальності колосальний. Давайте розглянемо умови безпечного переміщення та виїзду:

  1. Їхати бажано з тими, кого ви знаєте. Не через чутки, а через факти того, що ця людина чи група людей точно не створить Вам проблем.
  2. Оберіть людину, з якою Ви будете на зв’язку, щоб повідомлети особливості Вашого переміщення та подій навколо. Попишіть план дій, якщо ненароком щось станеться.
  3. З дітьми обговоріть план дій, якщо таки щось станеться. При чому варто уточнювати можливу проблему. Наприклад – якщо вона або він загубиться, чітко куди він\вона підходитеме, де чакатиме на вас. Обговоріть, чого категорично не можна робити. І що робити варто і потрібно. Чим чіткіше буде план дій, тим успішніше дитина з цим справиться.
  4. Придумайте кодове слово чи особливість дзвінка чи його відсутності, якщо з вами щось трапилось. Подумайте, як краще повідомити про необхідність у допомозі своїм родичам чи перевіреним знайомим.
  5. Останнє, просте і залізне – не віддавайте документи нікому, і придумайте схованку для них. Бажано що б це були речі чи сумка, з якою ви не розлучаєтесь ніколи. Або розлучаєтесь за дуже рідких обставин. Якщо щось станеться – усе повинно бути під рукою, а краще – вже на вас.
  6. Визначте, коли Ви виконаєте та реалізуєте ці пункти. Адже прості речі рятують життя
  7. Варто робити усе, що від нас залежить, що б те, що не залежить, не здавалось таким страшним.

До Перемоги разом!

Стаття написана з використанням порад та окремих матеріалів на сайті: https://www.mh4u.in.ua/files/

Практичний психолог, Вікторія Дончева

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *