Меню Закрити

Інформаційна гігієна підлітків та громадська відповідальність Українця

Про «непросту війну»

На сьогодні війна йде не лише на наших територіях, лініях фронту та за ними а і всередині нас, у нашій свідомості та думках. Недарма для того, що перемогти будь-який народ, спочатку вводили суперечки у самій групі, розділяли їх на маленькі ворогуючі соціальні острівця. Адже на маленьку, роз’єднану спільноту краще впливати. А за спинами сварки можна спокійно конструювати стіни між реальністю на нав’язаним,  змінювати цілі історії, видаючи бажане за дійсне. Однак на сьогодні більше мислячих людей, критичних та дійсно відповідальних, знайти для себе про ІПСО, про маніпуляції, токсичність і на що хто хворий і як з цим бути – абсолютно не проблема. Єдине що залишається актуальним у цьому різноманітті інформації це її якість.

І звісно, нас сварять, поділяючи країну на мовні відмінності, на місце народження, на Захід та Схід, на будь-які несуттєві відмінності великого Українського народу. Це підігріває агресію суспільства, відволікає його від реальних ворогів, створює прірву у взаєморозумінні між людьми. Уся ця історія про ІПСО.  Абревіатура розшифровується як «спеціальна інформаційно-психологічна операція». Це сплановані дії з поширення інформації на іноземну аудиторію задля досягнення певної цілі, впливу на емоції, критичне мислення, почуття та дії цільової групи людей.

Як захистити себе від впливу ІПСО?

  1. Критично мислити та не керуватися емоціями (як тільки піднімається негативна реакція зразу виводити її «на світло»), взяти за звичку відслідковувати те, що нас «зачіпає та чіпляє»
  2. Перевіряти інформацію і інших джерелах
  3. Задатись питання про що дійсно говорить інформація, про яку ви дізнались, до чого вона спонукає?
  4. Кому вигідні ваші емоції та які дій від вас очікує ІПСО?
  5. Нарешті вирішити для себе, чому вам важливо буду в курсі подій (що насправді ви тут шукаєте, що хочете собі цим довести.
  6. Видалити ті джерела які не пройшли перевірку на  вашу довіру, врахувати так звані «Білі ЗМІ»
  7. Запланувати і зробити те, що хочете зробити для себе та своєї спільноти, для людей та громади. Інколи є ідеї допомоги та корисних справ, однак просто не «доходять руки».

Білий список ЗМІ від Інституту масової інформації

  • Визначити які критерії вашої довіри і чи може вона служити ворогові, а не нашій країні та людям у ній.
  • Дозволити собі помилятись та знаходити правду. Бути відкритим світові, яким би він не був. Бо у цьому наш особистий безпрограшний розвиток.
  • Знати що кожного дня наші дії або приближають або віддаляють від нас Перемогу. Бо протидія ІПСО — це про власну та глобальну відповідальність.

У завершення можу сказати, що Українці вистояли інформаційні атаки ворога і будуть стояти ще міцніше, ми тримаємося своїх, відсіюємо з цієї спільноти недоброчесних людей і продовжуємо бути цілісними та сильними, кмітливими та завзятими. Доказ цього не лише те, що у пошуковиках росте кількість запитів про ІПСО та перефразування нових кричущих заголовків з метою їх перевірки, а й сам стан суспільства набагато кращий, ніж був до війни, ми стали справжніми, об’єднались та побратались, знайшли нові навики та можливості заради Перемоги.  

Текст розроблений автором з курсів платформи Prometheus та Школи місцевого самоврядування та статі GMARAMEDIA

Практичний психолог ЖМЦНТТУМ, Вікторія Дончева

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *