Меню Закрити

Вихованець ЖМЦНТТУМ представляв Житомирщину на міжнародній виставці “Regeneron ISEF” у місті Даллас (США)


Вихованець гуртка «Основи науково-дослідницької діяльності» Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді, учень дев’ятого класу ліцею №30 Ілля Сидорчук (керівник Анатолій Шубін) у складі української делегації представляв Житомирщину на міжнародній виставці “Regeneron ISEF” у місті Даллас (США). Ілля представляв власний науковий проєкт «Отримання енергії від водоспадів». 

Regeneron ISEF  – це найбільша світова щорічна міжнародна виставка учнівських STEM-проєктів, де юні науковці презентують свої авторські технічні розробки. Цього року понад 1500 учасників представляли 80 країн світу.

Ілля Сидорчук отримав спеціальний приз – грошову винагороду  в розмірі 1000 доларів   від спонсорів ISEF-2023 – ради з науково-технічних досліджень Туреччини. Tubitak – турецька організація, яка відповідає за проведення науково-дослідницьких і дослідно-конструкторських робіт національного рівня.

Як зазначив Ілля, важливо було, що назву нашої держави та міста почули і побачили серед переможців усі учасники, які беззаперечно входять до світової спільноти юних науковців та члени журі, до складу якого входили низка науковців з найвищими науковими ступенями, серед яких були і нобелівські лауреати. Саме такі заходи дозволяють показати усьому світу, що Україна має потужний потенціал талановитої молоді.

Під час перебування у США, Ілля також захищав у режимі онлайн свою науково-дослідницьку роботу на всеукраїнському етапі Малої академії наук. Захист МАН був у о 2:00 годині ночі за американським часом.

Досвіду та вражень отримано безліч, якими Ілля поділиться вже особисто коли приїде додому.

Ми пишаємся нашим вихованцем, який гідно представив наш заклад – Житомирський міський центр науково-технічної творчості учнівської молоді, Житомирщину та Україну на конкурсі міжнародного рівня.  Поки в Україні є така талановита молодь – нас не здолати нікому і ніколи. Водночас, хочемо подякувати депутатському корпусу Житомирської міської ради, та особисто меру міста Сергію Сухомлину, які повірили у творчий проєкт Іллі та допомогли з фінансуванням.

Бажаємо Іллі перемог та  творчих досягнень в науці та практичної реалізації його проєктів .

Висловлюємо вдячність також керівнику Анатолію Шубіну за підготовку  вихованця та усім хто долучився до організації поїздки.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *