З 15 травня по 23 травня 2023 року в онлайн форматі відбувся Всеукраїнський конкурс учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання.
У заході приймали участь 56 учасників, 26 команд і три особистих учасника з 20 областей України: Волинська, Донецька, Дніпропетровська, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, м. Київ, Кіровоградська, Львівська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Черкаська, Чернігівська, Чернівецька, Хмельницька.
Своїх учасників на Конкурс підготували 29 закладів позашкільної освіти України, у тому числі і Житомирський міський центр науково-технічної творчості учнівської молоді.
Команда вихованці гуртків початкового технічного моделювання Броварський Устим (керівник – Ніла Августинович) та Резнік Ілля (керівник-Ірина Петровська) представляли Житомирську область на цьому заході.
Програма конкурсу складалася з декількох етапів, участь у яких визначалася попереднім жеребкуванням.
15-16 травня відбувся теоретичний залік за участі 29 юних техніків. Відповідно знань умінь і навиків вихованців визначених у програмі гурткової роботи з початкового технічного моделювання для учасників теоретичного заліку було запропоновано 10 запитань і завдань. Під час усного опитування члени журі за розробленим індивідуальним графіком підключень з’ясовували у кого із юних техніків України краще сформована пізнавальна компетентність.
16 травня відбувся наступний етап Конкурсу – Конструкторське завдання зміст якого полягає у створенні власного проєкту моделі техніки на тему – «Повітряна флотилія на захисті України». По завершенню конструювання з деталей Lego-консткуктора учасникам необхідно було коротко презентувати свою модель.
17 травня було проведено черговий етап конкурсу – Творче завдання. Це один із улюблених етапів для учасників Конкурсу. За дві години із розгорток геометричних тіл учасники мали придумати, виготовити і оздобити проєкт будівлі для майбутньої відбудови України на тему – «Дім-корабель: житло на суші і на воді». Журі конкурсу серед кращих робіт відзначило проєкт комбінованої будівлі Броварського Устима, який посів 2 місце.
18 травня спілкування конкурсантів розпочалося із спільного фотофлешмобу «Вітаємо з Днем вишиванки!». Усі учасники конференції одягли вишиванки, і екрани гаджетів розквітли вишиваними мотивами майже усіх регіонів України. Юні патріоти та дорослі посміхалися і відчували національну єдність, дух і силу української нації. У цей важливий день відбувся останній четвертий етап конкурсу «Технічне завдання». Відповідно до програми змагань учасники вікових груп виготовляли у папері прототипи української «біологічної зброї» чайок та українських півників. Дітям були запропоновані заздалегідь розроблені 3-D об’ємні моделі птахів у розгортках, а також інструкційні послідовності їх виготовлення. Таким чином були виявлені здобувачі освіти які мають найкращий рівень сформованості практичної компетентності відповідно до вимог програми з ПТМ. Серед кращих визначено Резніка Іллю, який виборов 2 місце на цьому етапі.
У загальному заліку команда ЖМЦНТТУМ посіла 6 місце.
Вітаємо переможців та їх педагогічних керівників. Бажаємо натхнення, нових яскравих перемог та втілення у життя усіх творчих задумів !
Методистка Ірина Петровська