Меню Закрити

Вітаємо учасників та переможців обласного інтелектуального конкурсу юних хіміків


16 вересня 2023 року завершився обласний інтелектуальний конкурс юних хіміків (відбірковий етап XXIX Всеукраїнського турніру юних хіміків), на якому честь Житомира захищали дві команди “Хімічні віртуози” (збірна місто) та “Energy” (ЖМЦНТТУМ). Підготовка  до цього складного і відповідального заходу здійснювалася під керівництвом тренера Олени Ващук.

За умовами конкурсу кожна з команд під час інтелектуальних боїв спробувала себе у ролі Доповідача, Опонента і Рецензента.

Цьогорічні завдання, запропоновані до розв’язку,   були не лише цікаві, а й надзвичайно актуальні. Зокрема, розглядали проблему утилізації медичних масок, військового металобрухту. Жваве обговорення у команд викликала тема ефективного камуфляжу, де учасники пропонували індивідуальні сполуки або суміші, введення яких до складу екіпірування суттєво зменшує помітність людини для тепловізора. На думку Оксани Мельник, члена журі, кандидата педагогічних наук, викладача хімічних дисциплін Житомирського базового фармацевтичного фахового коледжу Житомирської обласної ради,- «запитання – змістовні, глибокі, що вимагають і творчого підходу, наближуючи учнів до такого поняття, як «наука».

Загалом участь у турнірі взяли шість команд. 

За результатами конкурсу: ІІ місце у команди «Хімічні віртуози», команда  ЖМЦНТТУМ (наймолодша за складом учасників)  посіла 4 місце.

«Команди просто неймовірні, всі – молодці. Велика подяка і учасникам, і їх керівникам за таку титанічну працю і за можливість побачити сьогодні справді цікаву інтелектуальну боротьбу. Радісно бачити дітей, які прагнуть вчитися, досліджувати, експериментувати. Це дуже цінно для нашої держави», – зазначила член журі конкурсу, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри наук про Землю Державного університету «Житомирська політехніка» Олена Герасимчук.

Дякуємо командам  та тренеру Олені Ващук за якісну підготовку, бойовий дух, жагу до перемоги і бажаємо нових успіхів!

Схожі записи