Меню Закрити

ЖМЦНТТУМ передав до музею 25 гарнізонного будинку офіцерів розмальовані вихованцями гільзи


21 березня  у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира відбулося освячення гільз розмальованих вихованцями Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді,  центром творчості дітей і молоді та передача їх до музейного фонду 25 гарнізонного будинку офіцерів м. Житомира.

Під час освячення був здійснений молебень за захисників та мир в Україні.

Після чого експонати передали до музею Десантно-штурмових військ ЗСУ, де для дітей та гостей була проведена екскурсія, за сприяння департаменту освіти та відбулося нагородження вихованців і керівників гуртків, які розмальовували гільзи.

З пропозицією для співпраці та реалізації творчого глибоко-патріотичного проєкту  з розмалювання гільз від використаних снарядів,  звернувся начальник 25 гарнізонного будинку офіцерів Володимир Артюхов та голова робочої групи зі створення музею Десантно-штурмових військ ЗСУ у м. Житомирі Сергій Намєснік.

У проєкті були залучені вихованці та керівники творчих колективів ЖМЦНТТУМ:

  • вихованці художнього зразкового колективу гуртка «Образотворче мистецтво» (керівник – Мінчук Альона):

-Лисюк Анна;

-Ковальчук Олександра;

  • вихованці гуртка «Основи дизайну» (керівник – Кумечко Ірина):

-Талько Олександра;

-Максимчук Софія;

-Гаврилюк Вікторія;

  • вихованка гуртка «Образотворче мистецтво» (керівник – Радецький Олег) Фалько Марина.

Робота над втіленням проєкту тривала понад місяць.

Гільзи – це символи війни, але у вмілих руках педагогів  декоративно-прикладного напряму та їх вихованців такі страшні військові атрибути  перетворюються на яскраві витвори мистецтва. Кожен нанесений візерунок на гільзу є уособленням  української культури та національної символіки – це кольори у яких виконані малюнки: блакитний і жовтий;  зображення: ляльки мотанки – символи родючості, достатку та оберегу для родин;  маки – символи пам’яті жертв війни; мальви – символи любові до рідної землі, свого народу, батьківської хати; жито – символ життя і життєвого благополуччя; голуби- символи миру, чистоти, жертовності;  бавовна – символ національного опору і сили.   Через  дитячу творчість відбувається трансформація – те, що повинно було нести руйнування та знищення із задуму ворога, стає  символом  незламності  духу Українського народу, віри в мир та перемогу.

Залучення вихованців до таких проєктів дуже важливе, адже вони є дієвою формою національно-патріотичного виховання. У дітей формується національна ідентичність, патріотична свідомість, почуття вірності, любові до Батьківщини, поваги до героїчних подвигів, які здійснили воїни, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку з захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України. Відбувається усвідомлення  важливості збереження та примноження української  культурної спадщини та традицій.

ТВОРЧІСТЬ – ТО СИЛА!

МИСТЕЦТВО – ВІДРОДЖУЄ! РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!

 

 

Схожі записи